Fall 2018 President’s List

Font Size: Larger /Smaller

fall 2018 president's list

Hawaii

Ewa Beach:  Jagat Acharya

Hilo:  Katherine Fujimoto-Young

Honolulu:  Kaeler Kahana

Mililani:  Maya-Lee Saneishi

 

Idaho

Boise:  Brenton Hedges

Sugar City:  Kayla Marie Luke

 

Montana

Belgrade:  Emmanuel Eudave-Marin

 

Nevada

Las Vegas:  Dylan Miller

 

Oregon

Echo:  Alyssa Ray

 

Utah

Logan:  Carl Hart

Price:  Kelsey Sorenson

South Jordan:  Brynn Drummond

West Haven:  Maryka Jansen

 

Washington  

Beverly:  Jose Arellano

Burlington:  Tyler Henry

Cashmere:  Hunter Duke

Chehalis:  Samuel Fagerness

Coulee City:  Heather Wood

Ephrata:  Heather Boen, Sarah Braun, Rachel Brown, Ivie Carvo, Caleb Cleveringa, Elena Duffner, William Elliott, Alexis Escure, Anthony Evans, Gunnar Falstad, Cody Follett, Blake Kliphardt, Denise Lopez, Jayden Lopez, Yurigsa Mendoza, Nolan Middleton, Angelina Miers, Michael Nelson, Mariah Parrish, Berlyn Stevens, Christen Thomas-Johnson, Courtney Thornton, Caitlyn Turner, Kristen Warner, Claire Youngers

Hartline:  Kaleb Sieg, Jeremiah Baergen

Issaquah:  Benjamin Biddle

Kennewick:  Steven Hanson

Liberty Lake:  Justin Laws

Loomis:  Steven Oxstien

Mattawa:  Jaqueline Hidalgo-Lopez

Mohler:  Wyatt Haase

Moses Lake:  Macy Adkinson, Elvira Agngarayngay, Emily Ausere, Kayla Balanay, Miranda Bird, Ryan Brookman, Haven Brown, Hallie Burns, Brian Caballero, Maquela Cassiano, Miguel Cedillo, Elias Cervantes, Allison Clemons, Leah Dougherty, Taylor Duzon, Brecka Erdmann, Reagan Ewing, Julia Fedas, Michael Flores, Sabrina Flores, Lillian Foster, Olivia Fulkerson, Cristian Garcia, Shalon Gough, Suella Gran, Anastasia Gulenko, Autumn Hallberg, Summer Hallberg, Erin Hawkins, Aaron Hayes, David Hersch, Zander Holman, Erika Hurst, Austin Hyer, Elizabeth Iapryntsev,  Conrad Johnson, Brooklyn Jones, Brett Jorgensen, Michael Kelley, Miranda Kling, Denali Knowles,  Madison Krogh, Julia Kvitovskiy, Alfonso Lamas, Rachel Law, Hanul Lee, Anna Lutsyk, Jaidon Lybbert, Matthew Malcolm, Dmitriy Marushchak, Brady Mata, Bret Mathyer, Joshua McManis, Dominic Mueller, Sadie Nielsen, Peyton Ninnemann, Anna Novik, Naileah Nunez, Cammi Ogden, Renee Ohs, Evynn Olson, Gabriel Passey, Jonathan Perales, Daniel Radach, Liliana Ramirez, Mitchell Reagan, Russell Reed, Irais Reyes-Cruz, Brittney Richeson, Taya Rogers, Abbigail Rosenow, Ericka Russell, Brandon Satterfield, Emric Scriven, Grace Selmann, Jessica Shearer, Cameron Shurtz, Maybelle Smalley-Force, Spencer Smith, Mary Steele, Sohshi Tanaka, Isaac Taylor, Haley Thomas, Lily Thompson, Jacqueline Tran, David Ulyanchuk, Solomia Ulyanchuk, Carlos Valencia, Sarah Vela-Garcia, Anna Vlk, Brandi Ward, Benjamin Warren, Justin Warren, Jazmin Watson, Nicholas Welch, Ronald Whisenhunt, Alissa Whitaker, Megan White, Brandon Wood, Anna Yarbro, Lyana Yevchuk

Oakesdale:  Madison Shrope

Odessa:  Aaron Gies, Addisyn Kagele

Othello:  Amanda Cantu, Carter Dorsing, Breanna Martinez, Jesus Martinez, Javier Ramirez, Blake Roosma, Gerardo Villicana   

Quincy:  Hannah Bensch, Daisy Buenrostro, Jacqueline Dearie, Esteban Giron, Yesenia Guerrero, Ashley Hernandez-Bautista, Piper Horning, Tori Johnson, Carmen Martinez, Nora Medina, Jasmine Ortiz, Oswaldo Perez, Sulema Quintero, Olivia Ramirez, Bethany Safe, Brendan Vandiest, Caleb Williamson, Cassandra Williamson   

Richland:  Steven Shivers

Ritzville:  Chelsea Boothe, Tiffani Fulton-Rodgers, Walker Randall 

Royal City:  Jesus Aceves-Fuentes, Lindsey Carrasco, Evelyn Carreto, Isabel Corona-Campiz, Elizabeth Esparza, Ariadna Espino, Mckenzie Garcia, Elizabeth Guadarrama, Kate Guadarrama-Diaz, Jessica Navarro, Sabino Plascencia

Seattle: Jill Jensen

Selah:  Taryn Mathews

Soap Lake:  Lucy Bozin, Kevin Grib, Mckenzie Hartley, Bradley Sheppard

Spokane:  Jakob Ludwig

Warden:  Ivan Dominguez, Marilee Garza, Dylan Hazen, Ruben Hernandez, Raul Martinez, Roberto Pruneda, Renee Scott, Lizbeth Villanueva-Orozc, Charley Wilkinson