Honor Roll

[ A+ ] /[ A- ]

2013 Fall President’s List


(Completed 12 or more graded credits with GPA of 3.75 and above)

California

San Luis Obispo: Erica Chandler

Idaho

Declo: Stormie Kidd

Middleton: Kevin Herbert

Rathdrum: Nicole Cameron

Rupert: Jakobie Rogers

Saint Anthony: McKall Miller

Shelley: Samantha Orme

Terreton: Riley Jemmett

Utah

South Jordan: Julie Bonner

Washington

Benton City: Daniel Deaton

Coulee City: Trahern Janes

Ephrata: Dalton Balentine, Sienna Bedford, Eric Cormier, Shawn Fuller, Rachel Geer, Juan Guzman, Carson Heschle, Robin Lewis, Nathan Mabbutt, Shawn Marston, April Mims, Stenn Monson, Quoc Nguyen, Sarah Schutt, Elizabeth Strong, David Swenson, Heather Thomas, Alicia Wells, Joshua Williams, Sierra Woods

George: Jessica Schooler

Graham: Kelsey Cearley

Hunters: Elizabeth Larrew

Moses Lake: Grant Adams, Owen Anderson, Jonathan Barlow, Thomas Baxter, Shawn Beale, Jordan Boyce, Pavel Bozin, Madison Brice, Glenn Brown, Morgan Calder, Jill Callahan, Rhonda Chase, Allison Clapp, Gavin Clark, Melissa Close, Eddie Cortez, Courtney Daniels, Vita Danyuk, Shelby Davis, Tyler Delong, Nicole Duville, Rebecca Egan, Aaron Estrada, Lincoln Fish, Michelle Flores, Jason Fry, Crysta Hall, Morgan Hansen, Michael Harris, Hunter Hendrickson, Jenny Hernandez, Sara Humphrey, Allison Hyer, Jaiden Ireland, Sharayah Jarvis, John Johnson, Keirstyn Johnson, Heather Jones, Amber Juarez, Thorstein Julsrud, Julie Keys, Alyssa Knutson, Rhiannon Leach, Amber Lee, Courtney Lightel, John Likes, Tara Logg, Haley Manly, Svetlana Mazhnikova, Braeley McNamara, Mikayla Moreno, Blake Parker, Kayla Pearcy, Glen Prater, Alexander Reed, Christopher Rodriguez, Megan Roughan, Sonia Rubio, Erika Santacruz, Norval Shearer, Kajal Dishu, Sunney Singh, April Suarez, Brittany Swanson, Maria Torres, Dana Uhlman, Donald Ulman, Melissa Vasquez, Rebecca Waites, Nathan Walker, Aimee Weed, Kristin Wilken, Quincy Wilks, Jeremiah Wright, Eva Zamora-Gamboa, April Zavala

Odessa: Natalie Fish

Othello: William Dunleavy, Anamari Gaeta, Maria Hermisillo, Alma Mendez, Carolina Ponce, Alondra Vasquez, Alfonso Zavala

Quincy: Hilda Alvarado, Sarah Biersner, Daniel Camacho, Susana Camacho, Kaitlyn Coleman, Abraham Hernandez, Zach Hope, Narayan KC, Sarah Martinez, Fausto Parra, Blanca Quintero, Emma Rigby, Javier Santana, Jay Vanhoof, Mariana Vasquez

Richland: Nathan Clark

Rock Island: Billy Snider

Royal City: Marisela Bruno, Rebecca Lee, Elizabeth Olsen, Cara Wieldraayer

Selah: Mitchell Schwittay

Sequim: Douglas Cole

Snohomish: Jenson Daggett

Soap Lake: Natalie Christopherson, Dakota Delong, Oksana Goncharova, Susanne Key, Irina Turchik

Stratford: Hannah Lewin

Warden: Amberr Seal, Michell Valdivia

Wenatchee: Vincent Olsen

Wilbur: Dylan Crow


2013 Fall Vice President’s List


(Completed 12 or more graded credits with GPA of 3.33 to 3.74)

Alberta

Red Deer: Reign Letkeman

Alaska

Eagle River: Kyle Frost

Idaho

Coeur D’Alene: Stephen Henry

Idaho Falls: Richard Black, Natasha Huff

Pinehurst: Garret Wendt

Rexburg: Mckell Marlor

Rupert: Aubrie Vale

Twin Falls: Kaleb Price

Victor: Wyatt Johnson

Oregon

Hermiston: Michael Stahl

Hillsboro: Victoria Brown

Washington

Almira: Zoey Harvey

Bellingham: Devon Mackay

Burbank: Casey Hanshew

Colville: Jalene Howell

E Wenatchee: Rodrigo Mendoza Ephrata: Erik Berens, Cody Brown, Brianna Clark, Mauri Contreras-Flores, Caleb Courage, Isaac Garcia, Jazelda Garcia, Allison Gunn, Saul Gutierrez, Sadie Hansen, Leah Heer, German Hernandez, Amy Jeffery, Glenn Kallstrom, Shelby Koch, Conner Maddalozzo, Travis Mather, Keara McDonnell, Stacie Monday, Tommy Neagle, Carley Peters, Alexa Pope, Tamara Purrington, Justin Vaness, Amber Wiegand

Everson: Nick Rinehart George: Araceli Diaz-Guerrero, Vicky Ramos

Hartline: Blaine Bradshaw

Lacey: Justin Mora

Lake Forest Park: Nicholas Vederoff

Lind: Samuel Rich, Casey Sackmann

Mattawa: Delia Gonzalez, Maria Gutierrez

Mill Creek: Tyler Sproul

Moses Lake: Joseph Achurra, Domingo Alvarado, Lynn Alwine, Josie Awbrey, Mihail Babak, Alba Badillo, Katrina Balderas, Laura Baty, Todd Beavin, Shanai Bemis, Breann Bleazard, Karena Blethen, Nicole Bratton, Chandler Byington, Sandra Cardenas, Amanda Castro, Steven Castro, Phillip Christian, Shawn Clifton, Leroy Cohenour, Mckenna Conley, Elizabeth Cruz, Amanda Cutrell, Kevin Dalrymple, Irina Danyuk, Daniel Delarosa, Tabatha Delong, Lisa Devall, Debra Dickinson, Jenifer Dieringer, Vicki Jo Douvier, Daniel Dyer, Bryan Earl, Melody Faircloth, Alina Fedas, Teresa Foryan, Jamie Fredley, Nicole Fulkerson, Nora Gallaway, Emmanuel Garcia, Philip Gelinas, Audriana Gibson, Gayle Gibson, Dawn Gilbert, Aaron Gildow, Brittany Gillespie, Isaac Gilliam, Vannessa Goodwin, Camron Gran, Kelly Grigg, Derek Hansen, Levi Hare, Karen Harvill, Christina Hernandez, Kurt Hickman, Hannah Hobson, Todd Homer, Garrick Hutcheson, Robert Jackson, Julisa Jones, Saryn Jones, Ingeborg Julsrud, Amy Kemper, Mariah Klindworth, Michelle Kohn, Christopher Lacelle, Arun Lamichhane, Reece Leavitt, Gracie Katherine Lewis, Jamie Lighthouse, Alyssa Luiz, Sam Lustyuk, Kodiak Lyons, Jacob Malecha, Rebekah Marshall, Kristalle Mast, Devon Mccornack, Jay Mercer, Pennie Messer, Jacob Miller, Jamie Miller, Adrian Mitma, Ashley Mogan, Madison Molitor, Alexis Mounts, Maite Muse, Timothy Myers, Mayra Olivares, Elieser Pando, Larissa Parker, Reveka Pashkovsky, Mariana Pedraza, Carroll Perez, Ashley Phillips, David Podolyan, Diana Poland, Alonzo Ramos, Shane Reyes, Carley Ritchie, Beatriz Rivera, Timothy Robertson, Lori Robins, Vanessa Rosas, Matthew Roughan, Rayna Salinas, Alejandra Sanchez, Luis Sandoval-Morales, Lauren Schwaiger, Jeffrey Scroggins, Jessica Sheheen, Josiah Sherman, Terry Shoemaker, Baylie Signorelli, Dylan Signorelli, Sarah Smith, Jessica Sorensen, Katelyn Stroud, Jessie Sumerau, Kodee Sumner-Pruett, Jacqueline Sweet, Danica Thompson, Megan Thompson, Amanda Tompkins, Isamar Torres, Nadia Ulyanchuk, Gabriel Vanwinkle, Amanda Veldran, Marilyn Wilm, Teresa Marie Witte, Connor Wytko

Naches: Kathleen Reeder

Odessa: Daniel Nelson

Othello: Sarah Dasilva, Angel Galvan, Marissa Garcia, Erik Guadarrama, Maria Guajardo, Hannah Hayduk, Jose Leyva, Ivan Lopez, Isiah Montejano, Christina Pardun, Morgan Small, Thomas Thayer

Peshastin: Benjamin Smithson

Quincy: Amanda Argueta, Mildred Junnes Barrios, Ashley Breeden, Maria Cortes-Camacho, Jordyn Etue, Aaron Lindell, Lourdes Lopez, Angelica Ruiz, Araceli Santiago, Rigo Santos-Garcia

Royal City: Rumaldo Carrasco, Daunalyse Davis, Jacqueline Mendez, Leonardo Paxtian

Sammamish: Caitlyn Vernon

Soap Lake: Julia Arredondo, Chase Hett, Lindsey Jeffs, David Klopov, Anthony Pittman, Jesse Vanvelkinburgh, Alan Robert Zufall

Spokane: Christopher Hansen, Noah Loveless, Don Starpa

Tonasket: Gary Kershaw Warden: Jeri Faulkner, Yolanda Garza, Samantha Henrickson, Jacob Yamane

Wenatchee: Michael Griffin, Michael Mcdonald

Wilson Creek: Natalie Garrett


Print Friendly